mazury noclegi, jazdy konne na mazurach, hotel mazury, tanie pokoje
Potrzebujesz pomocy?
Wyślij e-mail lub otwórz kontakt
Poznaj Saskowe Pierwsze Kroki
Zadzwoń +48 532 678 858

Nauka jazdy konnej

Stare arabskie przysłowie mówi – „kto dosiadł konia, ten dosiadł wiatr” - my tego wiatru dosiadamy codziennie i bardzo lubimy dzielić się z innymi swoją pasją dlatego z wielką przyjemnością nauczymy jeździć konno każdego, kto tylko poczuje taką potrzebę i ochotę.

Nauka pod profesjonalnym i życzliwym okiem naszych instruktorek jest doskonałym sposobem na zdobycie umiejętności jeździeckich.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym miłośnikiem koni czy doświadczonym jeźdźcem, lekcje jazdy konnej w naszej stajni są właśnie dla Ciebie. U nas nauczysz się czyścić i siodłać konie, poznasz podstawy jeździectwa albo rozwiniesz i udoskonalisz swoje umiejętności. Zosia i Natalia pomogą Ci na wszystkich etapach nauki jazdy. Będzie ekscytująco i przyjemnie, choć nie zawsze łatwo 😊
Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z jeździectwem, zacznij od jazdy na lonży. Lonża pozwoli instruktorowi na kontrolowanie konia z ziemi podczas gdy Ty będziesz mógł skupić się na wyćwiczeniu równowagi, zgraniu swoich ruchów z rytmem ruchu konia i poznaniu technik komunikowania się z wierzchowcem w taki sposób, aby rozumiał Twoje polecenia i chciał je wykonywać. Na lonży nauczysz się utrzymywać równowagę w stępie i kłusie, przechodzić z jednego chodu konia do drugiego, a także ruszać i zatrzymywać konia.

Kiedy już opanujesz podstawy, przyjdzie czas na jazdę na maneżu, gdzie już samodzielnie będziesz prowadził konia i pod czujnym okiem naszych instruktorek uczył się prawidłowego stosowania pomocy jeździeckich, doskonalił dosiad i technikę. Wyćwiczysz umiejętność prowadzenia konia w pożądanym kierunku, opanujesz przechodzenie ze stępa do kłusa i odwrotnie, a także nauczysz się galopować.

Masz już doświadczenie jeździeckie? A zatem wiesz, że jazdy konnej można uczyć się przez całe życie i wciąż będzie jeszcze mnóstwo do zrobienia. Nasze instruktorki pomogą Ci udoskonalić technikę, pokażą, jak wykonywać ćwiczenia rozluźniające wierzchowca i jak pracować z koniem, żeby osiągnąć porozumienie i harmonię. Nauczą, jak podczas jazdy zadbać o bezpieczeństwo i wygodę, zarówno jeźdźca jak i konia.
Jazda w teren to najwyższy stopień jeździeckiego wtajemniczenia, marzenie wszystkich rozpoczynających przygodę z jeździectwem i nieustanna przyjemność dla tych, którzy po łąkach i leśnych duktach przejechali już wiele kilometrów. Natalia, Zosia i nasze konie zabiorą Cię w urokliwe, malownicze miejsca, gdzie będziesz mógł podziwiać piękno przyrody równocześnie budując więź ze swoim wierzchowcem.

Jazda konna to jedyna możliwość podziwiania świata z jego najpiękniejszego miejsca, bo wszyscy jeźdźcy wiedzą, że „spośród wszystkich pięknych miejsc na świecie, najpiękniejsze jest na końskim grzbiecie”.

Dobro konia

Kochamy konie (chyba już o tym wspominaliśmy?), uwielbiamy na nie patrzeć, czyścić je, głaskać, karmić i słuchać jak smakowicie chrupią owies poparskując od czasu do czasu. Uwielbiamy też je dosiadać, czuć wiatr we włosach i niemal frunąć nad ziemią w swobodnym galopie... Nasze konie są naszymi przyjaciółmi, opiekujemy się nimi najlepiej jak potrafimy i traktujemy je z szacunkiem.

Dlatego na każdym etapie nauki jazdy nasze instruktorki zwracają uwagę na dobro koni. Pokazują, jak prawidłowo wyczyścić i osidłać konia, żeby źle założony sprzęt nie doprowadził do obtarcia konia w czasie jazdy, a na kłus i galop w terenie wybierają miękkie podłoże, bezpieczne dla końskich kopyt. Uczą również w jaki sposób stosować pomoce jeździeckie, aby nie powodować bólu i dyskomfortu u koni i zwracają uwagę na właściwą postawę jeźdźca w siodle, tak aby nie zaburzał równowagi wierzchowca.

Poniedziałki są w naszej stajni „dniem konia”, w te dni nie prowadzimy jazd, a nasze wierzchowce odpoczywają od pracy i ludzi skubiąc trawę na pastwisku, bawiąc się lub drzemiąc, co tam akurat który woli, a my patrzymy na ten relaks z wielką przyjemnością.

Latem odwdzięczamy się naszym koniom za ich pracę nie tylko w poniedziałki, codziennie po kolacji wraz z naszymi gośćmi wyprowadzamy je w ręce na pastwisko nad rzeką, gdzie jedzą i odpoczywają przez całą noc, a rano zrelaksowane i najedzone trawą wracają do stajni na owies. Wyprowadzanie koni na noc na łąkę to nasza Saskowa tradycja, którą nasi goście lubią chyba tak samo jak konie, bo chętnie spacerują z nimi na łąkę.

Nauka jazdy konnej dla dzieci

Jazda konna to końska dawka zdrowia. Przede wszystkim korzystnie wpływa na układ kostno-mięśniowy, wyrabia nawyk prawidłowej postawy - bowiem siedząc na grzbiecie konia nie można się garbić! Podczas jazdy pracują wszystkie mięśnie, a łagodne i kołyszące ruchy zwierzęcia wymuszają rozluźnianie i napinanie mięśni, co wspomaga ich prawidłowy rozwój i funkcjonowanie.

Jeździectwo kształtuje charakter. Konieczność sprawowania opieki nad zwierzęciem i współpracy z nim podczas jazdy, wyrabiają poczucie odpowiedzialności i rozwijają empatię, a umiejętność prowadzenia tak dużego zwierzęcia i panowania nad nim sprawiają, że dziecko nabiera pewności siebie. Jazda konna ma wiele zalet i ciężko wymienić je wszystkie.
Ze względów bezpieczeństwa naukę jazdy konnej rozpoczynamy w naszej stajni dla dzieci, które ukończyły 7 lat. Młodszym miłośnikom koni nasze instruktorki chętnie zapewnią bezpieczny kontakt z końmi dostosowany do ich wieku w formie oprowadzanek podczas których dzieci mogą oswoić się z koniem, jego ruchem i wysokością a po skończonej „jeździe” do woli wygłaskać i wykochać swoje wierzchowce.

Jazda konna to jedno z najchętniej wybieranych hobby przez dzieci i dla dzieci.

W arkana jeździectwa Twoje dziecko wprowadzą w naszej stajni kucyki Polka i Tango, mniejsze konie: Astena i Pusiu (cierpliwy profesor i stajenny celebryta z własnym fanklubem w jednej osobie) oraz duże konie specjalnie przygotowane do jazdy z dziećmi.

Jazda konna dla dorosłych

To przede wszystkim ta więź decyduje o popularności jeździectwa jako rodzaju aktywności fizycznej dla ludzi w każdym wieku. Regularne wizyty w stajni, pielęgnacja i karmienie kopytnych przyjaciół, a także nauka jazdy konnej to okazja do nawiązania relacji z koniem, a nawet wielkiej i długoletniej przyjaźni.

Nie ma większej tajemnicy niż magiczna więź łącząca jeźdźca z koniem

Jeździectwo to również bliski kontakt z naturą, możliwość podziwiania jej piękna i harmonii, a także doskonały sposób na relaks – żeby pójść do koni trzeba zostawić za sobą problemy, pośpiech, niezrealizowane plany i stresy. Trzeba być „tu i teraz” i skupić się wyłącznie na tym byciu, a to zbawiennie wpływa na naszą psychikę.

Jazda konna korzystnie wpływa na psychikę - to doskonały sposób na wyciszenie i kontakt z naturą.

Jeśli chcesz uciec od spalin i zgiełku miasta, monitorów i wirtualnego świata... Zapraszamy na mazurską wieś, gdzie na świeżym powietrzu lub w naszej ujeżdżalni Ty i Twoja pociecha pod okiem Natalii i Zosi będziecie mieli okazję odkryć czym jest miłość do koni.

Nie zwlekaj i zacznij swoją przygodę już dziś! Zarezerwuj lekcję i dołącz do nas - pasjonatów koni, którzy czerpią radość z jazdy i dzielą się tą pasją przy każdej "saskowej" okazji.

Mamy certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego.

Bezpieczeństwo

W kontakcie z końmi najważniejsze jest bezpieczeństwo Zapewniamy wysokie standardy i podejmujemy wszelkie niezbędne środki, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom przebywającym w naszym otoczeniu naszych koni. Oto kilka kluczowych aspektów naszej polityki bezpieczeństwa:

  • Ochrona głowy i ciała: Każda osoba jeżdżąca w naszej stajni jest zobowiązana do noszenia kasku ochronnego, długich spodni (najlepiej bryczesy) oraz obuwia zakrywającego stopę (najlepiej również za kostkę). Zalecamy również jazdę w kamizelce ochronnej, która w razie upadku zminimalizuje ryzyko obrażeń ciała.

  • Regularne przeglądy sprzętu: Sprzęt jeździecki, taki jak siodła i ogłowia jest systematycznie sprawdzany pod kątem ewentualnych uszkodzeń czy zużycia. Przed każdą jazdą konną sprawdzamy stan techniczny sprzętu, upewniając się, że jest w odpowiednim stanie i bezpieczny do użytku.

  • Ścisła kontrola zachowania: Przebywanie wśród koni wymaga szczególnej uwagi, aby zapobiec potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom. Zarówno dzieci jak i dorośli są informowani o zasadach zachowania się w stajni i podczas jazdy konnej, takich jak unikanie gwałtownych ruchów, zachowywanie spokoju w pobliżu koni i przestrzeganie zaleceń instruktora.

  • Monitoring i nadzór: Monitorujemy aktywność w stajni i podczas jazd konnych, aby upewnić się, że wszystko odbywa się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Personel stajni jest odpowiednio przeszkolony, aby rozpoznawać potencjalne zagrożenia i szybko reagować.

  • Podczas jazdy nasi instruktorzy zwracają uwagę na zasady bezpieczeństwa takie jak utrzymanie właściwej odległości między końmi, prawidłowe mijanie się na hali i placu, niewyprzedzanie koni i niedoganianie poprzedniego konia w zastępie szybszym chodem.

Nasi instruktorzy są gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania i udzielić Ci dodatkowych informacji. Chętnie również podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc Ci w pełnym zrozumieniu życia stajni.

Karnety

Zapraszamy do zakupu karnetów jeździeckich, które możesz wykorzystać w ciągu dwóch miesięcy od nabycia lub podarować bliskiej Ci osobie. Poznaj szczegóły oferty - więcej równa się taniej.