Pogoń za lisem dla dorosłych i młodzieży 25 - 27 października
Hubertus dorosłychi młodzieży
min. 2 noclegi
W tym roku zmierzamy celebrować tradycję gonitwy myśliwskiej tzw. HUBERTUSA od 25 do 27 października (2 noclegi lub dłużej). Zapraszamy naszych przyjaciół saskowych, doświadczonych jeźdźców jak również średnio-zaawansowanych - dorosłych oraz młodzież.
Ta piękna i bezkrwawa gonitwa jest nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także do uczestnictwa w wielowiekowej tradycji i integracji z innymi miłośnikami koni. Dla tych, którzy nie są pewni swoich jeździeckich umiejętności, istnieje możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu jako widz, z perspektywy pasażera ciężarówki Kraz, która będzie transportem na miejsce pogoni (sprzęt jest ciężki)...
Plan akcji
Zacznij od rezerwacji pokoju lub apartamentu, wybierz zakres wyżywienia oraz czas pobytu (min. 2 noclegi). Możesz to zrobić korzystając z formularza Mój Nocleg lub zadzwoń - tutaj teleadreson.
Koszty pogoni
Na koniu dla dorosłych - 300,00 zł
Na koniu dla młodzieży - 200,00 zł
Jako widz z transportem - 100,00 zł
Po pełnej emocji pogoni zapraszamy wszystkich do wspólnego ogniska. Będzie można usiąść przy ogniu, ogrzać się i zjeść obiad na świeżym powietrzu. To dobrze się bawić.
Noclegi w Sasku Małym
Noclegi oferujemy tradycyjnie w pensjonacie oraz apartamentach, gdzie po dniu pełnym emocji i wrażeń będzie można się zrelaksować i zregenerować siły. Zapewniamy pełne wyżywienie, w tym tradycyjne potrawy, które dodadzą energii (a będzie potrzebna).
Transport ciężarówką Kraz, smaczne jedzenie i wspaniała zabawa!
Hubertus to wydarzenie o głębokich korzeniach i wielowiekowej tradycji. Jego nazwa pochodzi od św. Huberta, patrona myśliwych, którego święto przypada na początku listopada. Z biegiem lat, tradycyjna pogoń za lisem stała się nie tylko symbolem myśliwskich umiejętności, ale także wyrazem szacunku dla przyrody i zwierząt.
Pogoń za lisem to widowiskowa gonitwa konna, podczas której jeźdźcy ścigają tzw. "lisa", którym jest jeden z uczestników z przypiętym do ramienia ogonem. Celem pozostałych jeźdźców jest dogonienie i zerwanie ogona, co symbolizuje zakończenie polowania.
To nie tylko sprawdzian szybkości i zwinności, ale także umiejętności współpracy z koniem i opanowania sztuki jeździeckiej.